Značka INOXO vznikla v roce 2005 jako divize mateřské společnosti Jiva Jirák, jejíž historie sahá až do roku 1935. INOXO tedy vychází z dlouholeté tradice a čerpá mnohaleté zkušenosti, které využívá pro výrobu a distribuci nového sortimentu orientovaného na život obyvatel ve veřejných prostorách.

INOXO dělá svět trvale hezčím, vyrábíme jedinečný městský mobiliář.

Divize INOXO míří svou filosofií „Permanent Solutions“ na špičku trhu originálním designem, užitím materiálů  zaručující skvělý vzhled, funkčnost, snadnou údržbu a 100% odolnost vůči přirozené zkáze, nebo vandalizmu. Na volbu materiálu proto klademe maximální důraz stejně  jako na pečlivé zpracování, pevnou konstrukci a v neposlední řadě i širokou škálou podpůrných programů. Právě  ty jsou benefitem navíc, který posouvá výrobu mobiliáře o úrovně výše. Jde o řešení, která zajišťují trvanlivost instalací, jejich údržbu a ochranu proti nepříznivým vnějším vlivům. Současně tím minimalizují možnou potřebu dalších nákladů.

Jedinečnost produktů divize INOXO by se dala shrnout do následujících základních definic: maximální důraz na nadčasový design a funkčnost, individualitu řešení a podpůrné programy. Vše je řešeno s ohledem na zákonitosti uvedené v oficiálním Manuálu tvorby veřejných prostranství vydaným pod záštitou Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy, kanceláří veřejného prostoru.